Wtargnął do tunelu metra w Warszawie. Policja przekazała nowe informacje o zatrzymanym

  • 24.06.2026 16:37

  • Aktualizacja: 16:41 24.06.2026

24 czerwca przedstawiciele Komendy Stołecznej Policji przekazali, że "w związku z incydentem, który miał w środę miejsce na I linii metra, policjanci zatrzymali 22-letniego obywatela Francji". Jak dodali, mężczyzna odmawiał odpowiedzi na pytania. Nie wyjaśnił, dlaczego forsował zabezpieczenia chroniące dostęp do infrastruktury technicznej - zaznaczyli.

Komunikat policji po porannych utrudnieniach w metrze w Warszawie

KSP podkreśliła, iż w związku z tym, że mężczyzna nie chciał współpracować z funkcjonariuszami, a także w oparciu o analizę dotychczas pozyskanych informacji i ocenę możliwego zagrożenia, podjęto decyzję o ponownym, ale bardziej obszernym sprawdzeniu całej stacji Służew, jej zaplecza i infrastruktury technicznej. Wymaga to ponownego ograniczenia w dostępie do stacji dla pasażerów.

Funkcjonariusze zaznaczyli, że "realizowane obecnie przez policjantów czynności wynikają wprost z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa na terenie stacji, co stanowi najwyższy priorytet obecnych działań".

W środę rano Metro Warszawskie przekazało, że systemy alarmowe wykryły osobę niepożądaną w tunelach. W związku z tym pociągi linii metra M1 kursowały tylko na odcinku Młociny - Politechnika. Z ruchu wyłączono 10 stacji.

Mężczyzna został złapany na stacji metra Służew. 

Czytaj również: Poranne utrudnienia w metrze. Zamkniętych było 10 stacji M1

Źródło:

PAP

Autor:

RDC /MH

Kategorie: