Wiadomości
Udostępnij:
Wtargnął do tunelu metra w Warszawie. Policja przekazała nowe informacje o zatrzymanym
-
24.06.2026 16:37
-
Aktualizacja: 16:41 24.06.2026
24 czerwca przedstawiciele Komendy Stołecznej Policji przekazali, że "w związku z incydentem, który miał w środę miejsce na I linii metra, policjanci zatrzymali 22-letniego obywatela Francji". Jak dodali, mężczyzna odmawiał odpowiedzi na pytania. Nie wyjaśnił, dlaczego forsował zabezpieczenia chroniące dostęp do infrastruktury technicznej - zaznaczyli.
Komunikat policji po porannych utrudnieniach w metrze w Warszawie
KSP podkreśliła, iż w związku z tym, że mężczyzna nie chciał współpracować z funkcjonariuszami, a także w oparciu o analizę dotychczas pozyskanych informacji i ocenę możliwego zagrożenia, podjęto decyzję o ponownym, ale bardziej obszernym sprawdzeniu całej stacji Służew, jej zaplecza i infrastruktury technicznej. Wymaga to ponownego ograniczenia w dostępie do stacji dla pasażerów.
Funkcjonariusze zaznaczyli, że "realizowane obecnie przez policjantów czynności wynikają wprost z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa na terenie stacji, co stanowi najwyższy priorytet obecnych działań".
W środę rano Metro Warszawskie przekazało, że systemy alarmowe wykryły osobę niepożądaną w tunelach. W związku z tym pociągi linii metra M1 kursowały tylko na odcinku Młociny - Politechnika. Z ruchu wyłączono 10 stacji.
Mężczyzna został złapany na stacji metra Służew.
Czytaj również: Poranne utrudnienia w metrze. Zamkniętych było 10 stacji M1
W związku z incydentem, który miał dzisiaj miejsce na I linii warszawskiego metra, policjanci zatrzymali 22-letniego obywatela Francji. Mężczyzna odmawiał odpowiedzi na pytania i nie wyjaśnił, dlaczego forsował zabezpieczenia chroniące dostęp do infrastruktury technicznej.… pic.twitter.com/kMdMdqFlBC
— Policja Warszawa (@Policja_KSP) June 24, 2026
Źródło:
Autor:
RDC /MH