Wiadomości
Udostępnij:
Obywatel Francji w tunelu warszawskiego metra. Sąd zadecydował o jego aresztowaniu
-
26.06.2026 19:08
-
Aktualizacja: 19:52 26.06.2026
Tymczasowy areszt dla 22-letniego obywatela Francji, który w środę wszedł do tunelu metra w Warszawie. Mężczyzna został zatrzymany przez stołeczną policję. Podczas przesłuchania odmawiał odpowiedzi na pytania i wyjaśnień.
Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące 22-letniego obywatela Francji, który w środę wszedł do tunelu metra w Warszawie. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II - poinformowała w piątek stołeczna policja.
Mężczyzna podczas przesłuchania odmawiał odpowiedzi na pytania i nie wyjaśnił, dlaczego forsował zabezpieczenia chroniące dostęp do infrastruktury technicznej.
W środę rano Metro Warszawskie przekazało, że systemy alarmowe wykryły osobę niepożądaną w tunelach. W związku z tym pociągi linii metra M1 kursowały tylko na odcinku Młociny – Politechnika. Z ruchu wyłączono 10 stacji. Mężczyzna został złapany na stacji metra Służew.
🚨 Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące 22-letniego obywatela Francji, który w środę wszedł do tunelu metra w Warszawie.
— Policja Warszawa (@Policja_KSP) June 26, 2026
Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II. https://t.co/Vbn5rggdgW
Źródło:
Autor:
RDC /ED