Obywatel Francji w tunelu warszawskiego metra. Sąd zadecydował o jego aresztowaniu

  • 26.06.2026 19:08

  • Aktualizacja: 19:52 26.06.2026

Tymczasowy areszt dla 22-letniego obywatela Francji, który w środę wszedł do tunelu metra w Warszawie. Mężczyzna został zatrzymany przez stołeczną policję. Podczas przesłuchania odmawiał odpowiedzi na pytania i wyjaśnień.

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące 22-letniego obywatela Francji, który w środę wszedł do tunelu metra w Warszawie. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II - poinformowała w piątek stołeczna policja.

Mężczyzna podczas przesłuchania odmawiał odpowiedzi na pytania i nie wyjaśnił, dlaczego forsował zabezpieczenia chroniące dostęp do infrastruktury technicznej.

W środę rano Metro Warszawskie przekazało, że systemy alarmowe wykryły osobę niepożądaną w tunelach. W związku z tym pociągi linii metra M1 kursowały tylko na odcinku Młociny – Politechnika. Z ruchu wyłączono 10 stacji. Mężczyzna został złapany na stacji metra Służew.

 

Źródło:

PAP

Autor:

RDC /ED

Kategorie: