Wiadomości
Udostępnij:
Błędy lekarskie i fałszowanie dokumentacji w Szpitalu Południowym? Trzaskowski reaguje na zarzuty
-
24.06.2026 06:57
-
Aktualizacja: 07:04 24.06.2026
"Zwrócę się z wnioskiem do Prokuratora Generalnego o pilne podjęcie stosownych czynności wyjaśniających" – zapowiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. To reakcja na zarzuty ws. funkcjonowania Szpitala Południowego w Warszawie, które w Kanale Zero postawił były pracownik tej placówki.
Prezydent Warszawy zapowiedział w nocy z wtorku na środę, że zwróci się z wnioskiem do prokuratury o podjęcie czynności wyjaśniających dotyczących funkcjonowania Szpitala Południowego w Warszawie. Odpowiedział w ten sposób na zarzuty byłego pracownika lecznicy.
"Wobec treści wywiadu udzielonego w dniu 23 czerwca 2026 r. przez dr Emila Jędrzejewskiego w Kanale Zero (…) dotyczącego rzekomych wydarzeń, które miały mieć miejsce w Warszawskim Szpitalu Południowym z udziałem dr Dawida Kacprzyka w okresie zatrudnienia w tym szpitalu obu wymienionych lekarzy zwrócę się jutro z wnioskiem do Prokuratora Generalnego o pilne podjęcie przez prokuraturę stosownych czynności wyjaśniających" – napisał Trzaskowski.
Wobec treści wywiadu udzielonego w dniu 23 czerwca 2026 r. przez dr Emilia Jędrzejewskiego w Kanale Zero redaktorowi Krzysztofowi Stanowskiemu dotyczącego rzekomych wydarzeń, które miały mieć miejsce w Warszawskim Szpitalu Południowym z udziałem dr Dawida Kacprzyka w okresie…
— Rafał Trzaskowski (@trzaskowski_) June 23, 2026
Błędy lekarskie i fałszowanie dokumentacji medycznej
Dr Emil Jędrzejewski twierdzi m.in., że na SOR Szpitala Południowego procedury medyczne były wykonywane w sposób wadliwy, a w wyniku błędów lekarskich dochodziło do powikłań, które w niektórych przypadkach kończyły się śmiercią pacjentów. Z relacji lekarza wynika również, że w placówce miało dochodzić do fałszowania dokumentacji medycznej. Wywiad z Jędrzejewskim miał związek z oświadczeniem majątkowego Kacprzyka.
Ponad 330 godzin miesięcznie
Dawid Kacprzyk, były koordynator SOR-u w Szpitalu Południowym, w 2025 roku zarobił ponad 1,6 mln złotych. Z oświadczenia majątkowego lekarza wynika, że radny zakupił bez kredytu mieszkanie warte 900 tys. złotych i posiada nowe Porsche Panamera o wartości ponad pół miliona złotych. Funkcję koordynatora Kacprzyk pełnił nie posiadając jeszcze specjalizacji. Z wyliczeń wynika, że lekarz pracował średnio po 11 godzin dziennie (331 godzin miesięcznie, wliczając niedziele i święta).
Specjalne traktowanie dla działaczy KO
W świetle afery wokół zarobków Kacprzyka portal Zero.pl doniósł, że SOR w Szpitalu Południowym w Warszawie miał przyjmować polityków Koalicji Obywatelskiej bez kolejki. Kompleksowe badania w placówce miały być wykonywane działaczom partii niemal w trybie natychmiastowym. Członkowie KO pytani o to przez Polską Agencję Prasową nie potwierdzili doniesień.
Nieprawidłowości w Szpitalu Południowym. Porozumienie Rezydentów: musimy zabrać głos
Źródło:
Autor:
RDC /PL
Kategorie: