Po problemach z dostawami wody. W Radzyminie zakaz podlewania ogrodów

  • 26.06.2026 17:10

  • Aktualizacja: 19:02 26.06.2026

W związku z upałami i problemami z dostawami wody dla części mieszkańców, w Radzyminie wprowadzono zakaz podlewania ogrodów i napełniania basenów. – Jest to spowodowane nadmiernym zużyciem wody w pierwszych dniach lata – tłumaczy burmistrz Radzymina, Krzysztof Chaciński. 

Zakaz podlewania ogrodów czy napełniania basenów obowiązuje w Radzyminie. Gmina zapowiada kontrole. Ograniczenia wprowadzono po problemach z dostawami wody do części mieszkańców.

Nadmierne zużycie w pierwszych dniach lata

Jak powiedział PR RDC  Krzysztof Chaciński, spowodowane to było nadmiernym zużyciem wody w pierwszych dniach lata.

Dla tego okresu roku charakterystyczne jest podlewanie ogrodów, napełnianie basenów. To sprawiło, że w środowy wieczór mieliśmy duże problemy z dostawą wody do mieszkań, do domów jednorodzinnych. Po wprowadzeniu zakazu sieć się ustabilizowała, rozbiór wody spadł i już wczorajszy wieczór był dużo spokojniejszy. Mieszkańcy mieli wodę w domach – podkreślił. 

 

Kontrole zużycia wody

Gmina prowadzi kontrole zużycia wody.

Dokonujemy odczytów zdalnych podliczników, czyli tych osób, które mają specjalne opomiarowanie dla wody wychodzącej na ogród. Czyli wiemy, że do tej pory wykorzystywały i wykorzystują wodę w taki sposób. Chcąc mieć pewność i chcąc zapewnić mieszkańcom wodę w kranach, musimy przypilnować tego, że ten zakaz jest respektowany – wskazuje. 

Władze zachęcają mieszkańców, jeśli to możliwe, do podlewania ogrodów wodą z własnych ujęć. Zakaz obowiązuje na razie do 30 czerwca.

Podobne ograniczenia wprowadził też Brwinów i Piaseczno.

Źródło:

RDC

Autor:

Adrian Pieczka/ED

Kategorie: