Wiadomości
Udostępnij:
Po problemach z dostawami wody. W Radzyminie zakaz podlewania ogrodów
-
26.06.2026 17:10
-
Aktualizacja: 19:02 26.06.2026
W związku z upałami i problemami z dostawami wody dla części mieszkańców, w Radzyminie wprowadzono zakaz podlewania ogrodów i napełniania basenów. – Jest to spowodowane nadmiernym zużyciem wody w pierwszych dniach lata – tłumaczy burmistrz Radzymina, Krzysztof Chaciński.
Zakaz podlewania ogrodów czy napełniania basenów obowiązuje w Radzyminie. Gmina zapowiada kontrole. Ograniczenia wprowadzono po problemach z dostawami wody do części mieszkańców.
Nadmierne zużycie w pierwszych dniach lata
Jak powiedział PR RDC Krzysztof Chaciński, spowodowane to było nadmiernym zużyciem wody w pierwszych dniach lata.
– Dla tego okresu roku charakterystyczne jest podlewanie ogrodów, napełnianie basenów. To sprawiło, że w środowy wieczór mieliśmy duże problemy z dostawą wody do mieszkań, do domów jednorodzinnych. Po wprowadzeniu zakazu sieć się ustabilizowała, rozbiór wody spadł i już wczorajszy wieczór był dużo spokojniejszy. Mieszkańcy mieli wodę w domach – podkreślił.
Kontrole zużycia wody
Gmina prowadzi kontrole zużycia wody.
– Dokonujemy odczytów zdalnych podliczników, czyli tych osób, które mają specjalne opomiarowanie dla wody wychodzącej na ogród. Czyli wiemy, że do tej pory wykorzystywały i wykorzystują wodę w taki sposób. Chcąc mieć pewność i chcąc zapewnić mieszkańcom wodę w kranach, musimy przypilnować tego, że ten zakaz jest respektowany – wskazuje.
Władze zachęcają mieszkańców, jeśli to możliwe, do podlewania ogrodów wodą z własnych ujęć. Zakaz obowiązuje na razie do 30 czerwca.
Podobne ograniczenia wprowadził też Brwinów i Piaseczno.
Źródło:
Autor:
Adrian Pieczka/ED