Wiadomości
Udostępnij:
Wszedł do rzeki i zniknął pod powierzchnią wody. Poszukiwania nastolatka na Wiśle w Warszawie
-
22.06.2026 10:36
-
Aktualizacja: 10:37 22.06.2026
Drugi dzień poszukiwań chłopca, który wszedł do Wisły i zniknął pod powierzchnią wody. Do zdarzenia doszło w niedzielę w rejonie Mostu Gdańskiego w Warszawie. Na miejscu wciąż pracują policja, straż pożarna i płetwonurkowie.
Poszukiwania chłopca, który w niedzielę popołudniu zaginął w Wiśle w rejonie Mostu Gdańskiego w Warszawie, są kontynuowane. Służby prowadziły akcję do godziny 21, jednak nie udało się odnaleźć zaginionego.
Jak informuje policja, do zdarzenia doszło po tym, jak dwóch chłopców weszło do Wisły. Jeden z nich samodzielnie wydostał się na brzeg, drugi zniknął pod powierzchnią wody.
Maciej Stankiewicz z Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie relacjonuje, że w poniedziałek w akcji biorą udział policjanci, strażacy i nurkowie.
– Na pewno będą działały nasze wszystkie patrole, które są dzisiaj dostępne na służbie plus do tego Wydział Poszukiwań Komendy Stołecznej Policji, Państwowa Straż Pożarna i płetwonurkowie – mówi.
W niedzielę około godziny 19:00 patrol motorowodny został skierowany w rejon 515 kilometra Wisły po zgłoszeniu, że osoba kąpiąca się zniknęła pod powierzchnią wody. Policjanci rozpoczęli akcję ratunkową, do której dołączyli strażacy.
Źródło:
Autor:
Adrian Pieczka/PL
Kategorie: