Wysokie zarobki dyrektor szpitala w Łosicach. "Gdyby nie jej dyżury, pediatria byłaby do zamknięcia"

  • 23.06.2026 17:50

  • Aktualizacja: 20:09 23.06.2026

Pracowała jako lekarz specjalista w szpitalu publicznym, którym zarządzała i zarobiła w minionym roku ponad 1,3 mln zł. Chodzi o dyrektor SP ZOZ-u w Łosicach Grażynę Podlipniak - Sobczyńską, która kierowała szpitalem i pełniła dyżury na oddziale pediatrycznym. Starostwo powiatowe analizuje grafik, ale – jak przyznaje starosta Bożena Niedzielak – gdyby nie dyżury dyrektor, oddział pediatryczny trzeba byłoby zamknąć. 

Starostwo Powiatowe w Łosicach chce poznać harmonogram dyżurów wszystkich lekarzy tamtejszego szpitala powiatowego. 

To pokłosie informacji o wysokich zarobkach dyrektorki SP ZOZ-u Grażyny Podlipniak - Sobczyńskiej, która pełniąc dyżury w kierowanej przez siebie placówce, zarobiła w minionym roku ponad 1,3 mln zł. 

Dyżury ratują szpital

Starostwo powiatowe jako organ prowadzący analizuje dyżury dyrektor, ale starosta Bożena Niedzielak przyznaje, że ratują one szpital. 

– Pani dyrektor posiada dwie specjalizacje, jest lekarzem-pediatrą i jest neonatologiem. Poza sprawowaniem funkcji dyrektora po godzinach, musi mieć dyżury w oddziale pediatrycznym, ponieważ gdyby tych dyżurów nie miała, oddział pediatryczny musielibyśmy zamknąć – podkreśla. 

Starosta tłumaczy, że to właśnie brak odpowiedniej kadry był kilka lat temu przyczyną zawieszenia oddziału dziecięcego. Samorząd nie chce, aby sytuacja się powtórzyła. 

– Z otrzymanej dokumentacji wynika, że pani dyrektor pełni dyżury w oddziale pediatrycznym dwa razy w tygodniu. Pełni też raz w tygodniu dyżur w nocnej opiece lekarskiej, ponieważ musi być tam lekarz-pediatra – wskazuje. 

SP ZOZ Łosice

Ma taką stawkę jak pozostali lekarze

Władze powiatu podkreślają, że dyrektor ma taką samą stawkę, jak pozostali lekarze w łosickim SP ZOZ i jest to 205 złotych za godzinę. Z dotychczasowej analizy dokumentów wynika, że dyżury lekarskie z pracą na stanowisku dyrektora nie pokrywają się. 

- I będziemy analizować dalej sytuację. Na dzień dzisiejszy szpital powiatowy działa bardzo dobrze. Mamy wynik dodatni i jesteśmy jednym z nielicznych szpitali, które nie mają długów, a to jest zasługa też zarządzania pani dyrektor – mówi  starosta łosicka Bożena Niedzielak. 

Wysokie zarobki dyrektorki szpitala powiatowego w Łosicach, mieszkańcy miasta komentują spokojnie. 


 Dyrektorka szpitala jest osobą z wieloletnim doświadczeniem. Pracuje w łosickim SP ZOZie od 47 lat. Jest lekarzem specjalistą z neonatologii i pediatrii. Zdaniem władz powiatu, gdyby nie pełniła dyżurów na oddziale dziecięcym - ten trzeba by było zamknąć. 

We wtorek przebywała na urlopie. 

 

 

Źródło:

RDC

Autor:

Beata Głozak/ED

Kategorie: